Bonsai

Kto nie kocha roślin, prawda? Dla każdego nadchodzi faza wychodzenia z domu w bardziej zielonym otoczeniu. Jednym z najfajniejszych sposobów na pielęgnowanie natury jest pielęgnacja bonsai . Te małe drzewka są bardzo egzotyczne i gwarantują niepowtarzalny wygląd środowiska, w którym się znajdują. Zobacz też co to jest mech chrobotek jak zrobić ścianę z mchu.

Jednak wbrew temu, co ludzie myślą, bonsai nie jest specyficznym rodzajem rośliny, ale zestawem umiejętności, w których drzewa hoduje się w bardzo małym pojemniku na rośliny, reprezentując żywą sztukę z połączeniem sztuki i technik. Zainteresowany? Sprawdź kilka ciekawostek.

Jakie jest znaczenie bonsai

Słowo bonsai pochodzi z języka japońskiego i oznacza „drzewo na tacy” lub „drzewo w wazonie”. Stąd technika uprawy drzew o znacznie mniejszych wymiarach, posadzonych w płytkich i małych doniczkach. To bonsai, które w istocie łączy sztukę i naturę w miniaturowej formie .

Podobno technika została początkowo stworzona w Chinach, jednak została ulepszona z Japonii. Tak więc dzisiaj kultywacja tych cudów stała się hobby poza Orientem, technika przybrała tak duże rozmiary, że rozprzestrzeniła się na cały świat. Ponadto, oprócz piękna, pielęgnacja bonsai jest dziś terapią, która wymaga pielęgnacji i uwagi.

fakty o bonsai

Jest wiele ciekawych rzeczy na temat bonsai, które na pewno będziesz ciekawy. Ta starożytna japońska technika niesie ze sobą bagaż wielu znaczeń, które odzwierciedlają kulturę krajów wschodnich. Sprawdź 3 ciekawostki, które są częścią tego artystycznego ogrodnictwa:

1. Wymaga dużo nauki

Jego uprawa to coś, co wymaga wielu studiów, nawet jeśli jest uważane za ogrodnictwo na wysokim poziomie. Pamiętaj więc, że rozpoczęcie pielęgnacji prawdziwego bonsai może zająć nawet kilka lat. Dla tych, którzy chcą zacząć, ciekawą rzeczą jest ćwiczenie techniki przy użyciu szybko rosnących roślin, takich jak sukulenty, przycinanie i początkowo kształtowanie za pomocą drutów.

2. Feng Shui

Kolejną ciekawostką dotyczącą tej starożytnej japońskiej techniki jest uznanie dla jej Feng Shui. Dla tych, którzy wierzą w kulturę energii, bonsai ma zdolność przyciągania energii witalnych do pomieszczenia w domu, przekazując tym samym wibracje tym, którzy przechodzą obok miejsca, w którym się znajdują.

Dzięki temu przekazują takie wrażenia, jak obfitość, dobrobyt, spokój, a nawet spokój. Dodatkowo, w zależności od gatunku, dodawana jest również symbolika rośliny do środowiska.

3. Style Bonsai

I wreszcie, bardzo ciekawą ciekawostką jest to, że wraz z większym zasięgiem techniki powstały style pomagające scharakteryzować rodzaje bonsai. W naturze istnieje kilka form, które określają istotę każdego drzewa, dlatego style, które są reprezentowane w bonsai , starają się odtworzyć te naturalne koncepcje. Chokan, Moyogi, Kengai są przykładami tych przedstawień.

You May Also Like

Drewniany domek letniskowy - czy warto?

Jakim drewnem wykończyć domek letniskowy?

Pięć sposobów na udane zakupy roślin w sklepie ogrodniczym online

Co to jest fotowoltaika i jak działa?

Piec Harvia do sauny – rodzaje i polecane rozwiązania